...
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Культурні особливості Єгипту

99% населення Єгипту складають арабізовані нащадки стародавніх єгиптян, але також є маленькі етнічні групи, такі як нубійці, бедуїни та інші кочові племена. Близько 80% населення є селянами, відомими як фелахи. За офіційними даними, близько 90% єгиптян є мусульманами, а лише менше 10% належать до коптської християнської віри.

Іслам впливає на ритм щоденного життя єгиптян, оскільки п’ять разів на день муедзин закликає вірян на молитву через гучномовець. У місяць Рамадан ніч стає днем, оскільки мусульмани постяться протягом усього дня і перестають пістити лише після заходу сонця. Протягом цього часу суспільне життя сповільнюється, державні установи працюють лише з 10:00 до 14:00

Єгипет — країна, яка неперевершено вітає своїх гостей. Тут ви зустрінете широко відкриті серця та незмінний інтерес до вас. Вас неодмінно питатимуть про сім’ю, роботу і враження, які Єгипет справив на вас. Крім того, на вас з радістю запропонують зайти в гості, навіть якщо це буде на швидку чашку чаю. Тепер щодо одягу.

У межах готелю залишайтеся вільними в одязі за вашим розсудом, але виходячи на вулицю, не забувайте, що оголені плечі і міні-спідниці не є найвідповіднішими для прогулянок по місту. Мій порада – уникайте сумнівних закладів.

Для жінок не рекомендується посещати віддалені міські райони без супроводу чоловіків. Часто єгиптяни вітаються, тримаючись за руки, але не рекомендується дозволяти їм гладити вас по спині чи руках — це може бути сприйнято як знак продовження відносин.

Для місцевої культури постійні дотики, обійми та поцілунки звичні, але багатьох туристів це може викликати дискомфорт. Якщо ви ще й стоїте, розмовляючи з єгиптянином та посміхаєтесь, це сприймається як пряме заохочення до продовження відносин, часто таких, які не завжди відповідають європейським поняттям про норми поведінки.

Некоректним вважається відмовлятися від класичної чашки чаю. Також негарною поведінкою вважається відхиляти будь-які пропозиції без явній причини. У таких випадках краще знайти ввічливу причину для відмови, щоб це не сприймалося неправильно. Некоректно демонструвати співрозмовнику підошву взуття, а також обговорювати місцеві звичаї чи спосіб життя. Багато наших звичайних жестів можуть виглядати непристойними з місцевої перспективи.

Те, що неможливо уникнути в Єгипті, це давати чайові за дрібні послуги. У готелях рекомендується покоївкам давати до 10 фунтів на тиждень, носіям і портьє – 1-2 фунти, а прибиральникам в туалетах – 50 піастрів. У ресторанах прийнято залишати 10% від рахунку.

Не пропонуйте чайових тим, хто має таке ж професійне та соціальне становище, як і ви. Краще виграти від постійного випрошування, обмежившись 30 піастрами або 1 фунтом, тільки якщо обслуговування справді на це заслуговує. Всюди зустрічаються жебраки, які, на жаль, найчастіше є “професіоналами” у цій справі, і відштовхнутися від них досить складно.

Місцеві звичаї привіталися б з цим “креативним способом заробітку”, через що немає ніяких обмежень щодо їх діяльності. Щоб швидко позбутися надокучливих жебраків, можна звернутися до досвідченого гіда або потужного представника туристичної поліції. Вони знайдуть спосіб, як уразливе серце не лізло звучати

 

Святкові дні:

Новий рік – 1 січня

Визволення Синайського півострова під час Жовтневої війни 1973 року – 22 лютого, 25 квітня

День праці – 1 травня

Річниця виведення британських окупаційних військ з Єгипту – 18 червня

Річниця революції 1952 року – 23 липня

День перемоги над Ізраїлем у 1956 році – 23 вересня

Річниця переходу Суецького каналу – 6 жовтня

Захоплення Суеца єгипетською армією 1973 року – 24 жовтня

Захоплення Порт-Саїда єгипетською армією 1956 року – 23 грудня


Працюємо офіційно. Бронюємо онлайн по всьому світу!


Популярні тури Ціна/Якість

Тури покращенного комфорту

Популярні напрямки


Не знайшли тур? Зверніться до нас!

Можливо Вас зацікавить ще: